П`ятниця, 19.04.2024, 03:05

Головна » 2022 » Червень » 15 » 27.03. До Дня театру
27.03. До Дня театру

Міжнародний день театру відзначається щорічно 27 березня. Це не просто професійне свято митців сцени, це свято мільйонів глядачів. У вівторок  на онлайн-зустріч з активом учнівського самоврядування вийшла засновник шкільної аматорської студії «Мальва», нині директор нашого закладу,  Людмила Петрівна  Кравченко. Людмила Петрівна  поділилася спогадами про створення шкільного театру, про перші учнівські виступи, перші перемоги на конкурсах, шкільні сценічні таланти. Історія розвитку аматорського театру Христинівської школи №2 бере свій початок  з кінця 90-их років минулого століття. На той час директорка  закладу Кравченко Л. П.  працювала учителем української мови та літератури. Молодість та творчість, любов до дітей – якості, які зблизили  в спілкуванні вчителя з учнями не тільки старших класів. У традицію увійшли «суботні чаювання» з піснями під гітару, читанням власних творів, обговоренням дитячих проблем та успіхів. Тоді і зародилася ідея відтворити літературний твір на шкільній сцені. Дебютом стало українське народне весілля. Бажання взяти участь у театралізації виявили майже всі учні десятих класів. На головні ролі були затверджені Пількова Наталія та Решетнік Олег – учні 10-А класу. До участі в масових сценах були залучені й учні восьмих класів. Першу свою роль юні актори зіграли на шкільній сцені. А навесні на районному фестивалі-огляді  юнацької  творчості,  вже на сцені районного будинку культури, було отримано першу перемогу – перше місце серед шкільних колективів району. Піднесені перемогою юні театрали взялися за підготовку наступного дійства. Ним стало відтворення народної традиції святкування Андріївських вечорниць. По «частинках»  збирали хронологію свята, відшукували тексти пісень. Діти самі пекли пиріжки, варили вареники, з бабусиних скринь діставали хустки та сорочки.  А ще привели собаку. Бо ж який ритуал ворожіння без собаки!? Після шкільної сцени - сцена Умані та Черкас. І знову – перемога. Людмила Петрівна вже залучає до театральної діяльності і менших школярів. Її п'ятий клас виступає з виставами майже на кожному шкільному заході.  З 2009 року Людмила Петрівна заступає на посаду заступника директора школи, але продовжує піклуватися учнівським театром. Театр вже має назву. Відтепер  - це театральна студія «Мальва». З власної ініціативи на допомогу приходить Свіщенко Валентина Володимирівна. А коли з 2011 року Людмила Петрівна стає директором школи, Валентина Володимирівна вже офіційно бере на себе обов'язки режисера шкільної аматорської театральної студії та її «філії» - студії художнього слова «Стежина».

Переглядів: 85 | Додав: ludmila | Рейтинг: 0.0/0

«  Червень 2022  »