19.03.2020 відбувся Вебінар МОН щодо дистанційної роботи вчителів під час карантину, під час якого заступниця міністра освіти і науки Любомира Мандзій наголосила на ключових моментах роботи педагогів. Зокрема, вона акцентувала увагу на необхідності створення вчителем індивідуального плану роботи на період карантину та включення самоосвітньої діяльності у цей період (навчання на дистанційних курсах та тренінгах, участь у вебінарах та онлайнових конференціях тощо, й особливо це стосується вчителів тих предметів, яким важко організувати дистанційне навчання - фізична культура, музичне мистецтво тощо).
ШАНОВНІ КОЛЕГИ! ЗВЕРНІТЬ УВАГУ НА МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ, ОПРАЦЮЙТЕ ЇХ, ВИБЕРІТЬ СОБІ ОСВІТНІЙ РЕСУРС ТА ВПРОВАДЖУЙТЕ ЗАНЯТТЯ В РЕЖИМІ ДИСТАНЦІЙНОЇ ПІДТРИМКИ
Методичні рекомендації щодо організації дистанційної підтримки освітнього процесу в умовах карантину
У зв’язку з поширенням загрози захворювання короно вірусом у період карантину, з метою організації та проведення занять та забезпечення неперервності освітнього процесу закладу освіти рекомендовано проводити заняття в режимі дистанційної підтримки.
З цією метою пропонується використання репозиторію електронних освітніх ресурсів ЛІКТ, https://disted.edu.vn.ua, платформи, ЛІКТ для проведення вебінарів https://bbb.pmg17.vn.ua та інших навчальних ресурсів мережі Інтернет (орієнтовний перелік наведено у додатку).
Репозитарій електронних освітніх ресурсів https://disted.edu.vn.uaмістить навчальні матеріали близько 12000 уроків з різних предметів освітньої програми 1-11 класів.
Платформа для проведення вебінарів дозволяє вчителю (тьютору) провести інтерактивний урок у реальному часі з можливістю його запису та подальших багаторазових переглядів. Усі учасники освітнього процесу можуть використовувати вказані ресурси безкоштовно. Для роботи з цими ресурсами необхідно лише будь-який пристрій з доступом до мережі Інтернет.
Додаток
Рекомендований список освітніх ресурсів, які можуть бути використані в процесі дистанційної підтримки освітнього процесу під час карантину:
Playbuzz– сервіс, який дозволяє створити інтерактивні тести, вікторини, опитувальники та ін..
LearningApps.org –сайт інтерактивних вправ.
Безкоштовні курси:
Платформи для онлайн –навчання Prometheus, Coursera, KhanAcademyта edX пропонують безкоштовні курси на час карантину.
Освітній ресурс Khan Academy також має у вільному доступі інтерактивні курси з математики, фізики, хімії, історії, фінансів, економіки, біології, мистецтва та комп’ютерних наук.
На платформі edXможна знайти курси від найкращих університетів світу – Гарвардського, Стенфордського, Єльського, МІТ та інших.
Українська платформа Prometheusпропонує понад 100 безкоштовних курсів, якими можуть скористатися вчителі, батьки, школярі та студенти.
Підготуватися до ЗНО, дізнатися більше про економіку, медіаграмотність та програмування можна на українському ресурсі Ed-Era.