21 лютого представники всіх націй і народностей відзначали Міжнародний день рідної мови. До відзначення Міжнародного дня рідної мови долучилася вся шкільна родина. Незабутньою для учнів у святкуванні Міжнародного Дня рідної мови була тематична загальношкільна лінійка, яка розпочалася «Молитвою до мови» Катерини Мотрич. Багато пізнавальної інформації почули учні молодших класів з експрес-повідомлення «Мово моя колискова, ти у серці моєму живеш» шкільної вістівної служби. З метою глибокої поваги та шани до рідної мови, було проведено години спілкування в 1 – 11 класах. Класні керівники ознайомили учнів з історією свята рідної мови, з поняттями «слово» та «мова». У цей день учні 5-9 класів долучилися до написання диктанту єдності – «Україна − наша земля, наша Батьківщина». [ ?]
А учні 5 – х класів під керівництвом учителя української мови і літератури Жучкової О.Г. стали активними учасниками вікторини «Борімося за красу мови…». Під час перерв учителі української мови та літератури провели мовну гру на тему «Лінгвістичний ігроленд», де учні мали змогу продемонструвати свої знання з української мови та кмітливість.
Не залишилися осторонь цієї урочистої події й учні початкових класів. Вони підготували і провели акцію « Читай українською». А вчителька 1а класу класів Найдюк Н.В. провела свято «Українська мова – диво калинове».
Книжкову виставку підготувала бібліотекар школи Граєвська Л.Я. на тему «Книга – джерело культури». З метою формування в учнів здатності до мовної самоідентифікації, удосконалення мовленнєвих здібностей та з метою виховання патріотизму, гордості за свою Батьківщину, мову в школі Людмила Яківна провела літературний брейн-ринг «Мова рідна – слово рідне» для учнів 5-7 класів.
У підготовці до Міжнародного дня мови проявили ініціативу учні-активісти, лідери школи, які приготували до заходів плакати, стіннівки та вислови.
Протягом дня тривала акція «Спалимо суржик», де учні активно записували усі слова, які забруднюють їхню мову. Спалюючи папірці із «суржиком», учні наголосили на тому, що мова – запорука існування народу, нації, тому саму їхньому поколінню випало складне і відповідальне завдання – відродити українську мову, українську державність, націю.
Діти долучилися до вшанування рідного українського слова, адже «нації вмирають не від інфаркту, спочатку їм відбирає мову», як геніально стверджує Ліна Костенко.
|