Цей тиждень у нашому закладі - «Тиждень сценічної майстерності». Сьогодні на онлайн зустріч вийшла керівник шкільної аматорської студії «Мальва» Свіщенко Валентина Володимирівна. Валентина Володимирівна поділилася про роботу шкільного театру «Мальва». Репертуар шкільного театру – народна класика. Вперше з виставою «Гайдамаки» юні актори поїхали в Черкаси на обласний огляд-конкурс театрального мистецтва області у 2016 році. Як результат – перше місце. Значимо, що теперішній директор районного будинку культури Віктор Михайлович Свіщенко – теж був активним учасником шкільного аматорського театру. Уже традиційним стало для учнів одиннадцятих класів готувати до Новорічних свят інсценізоване дійство з народних обрядів та традицій. До підготовки та участі залучаються класні керівники та учителі-предметники. Валентина Володимирівна стала залучати «Мальву» до спільної праці з народним театром районного будинку культури. Справа має успіх. Учні з задоволенням грають у виставах на рівні з дорослими учасниками театру. Навіть головні ролі. Так у 2017 році у виставі «Бояриня», Андрій Свіщенко зіграв роль Степана. У цьому ж році роль Івана Гонти у вичтаві «Гайдамаки». У 2019 році цю роль уже зіграв інший учень – Максим Лазневий. Доречно згадати, що Андрій Свіщенко продовжив мистецьку діяльність і наразі є студентом Київської Академії мистецтв, театрального факультету за спеціальністю «Керування закладами мистецтв». І вже спробував себе не лише на столичних сценах, а й ролями у кіно. До участі у мистецьких заходах та виставах Валентина Володимирівна залучила і хореографічний дитячий ансамбль «Барви». Окремі вихованці «Мальви» стали незмінними ведучими як шкільних, так і районних заходів. Про успіх театральної студії серед учнівського та педагогічного колективів можна судити з її результативності в участях різноманітних мистецьких конкурсах різного рівня.
2016-2017 навчальний рік. Театральний колектив «Мальва» – І місце в обласному фестивалі-конкурсі дитячої художньої творчості «Мистецький дивокрай Черкащини».
2 переможці V-го Регіонального конкурсу читців-декламаторів «Барви слова»;
1 переможець (ІІІ місце) обласного фестивалю-конкурсу дитячої художньої творчості «Мистецький дивокрай Черкащини» в номінації «Гумор».
2017-2018 навчальний рік
Театральний колектив «Мальва» – І місце в обласному фестивалі-конкурсі дитячої художньої творчості «Мистецький дивокрай Черкащини».
Літературна студія «Стежина»:
8 переможців VІ-го Регіонального конкурсу читців-декламаторів «Барви слова;
8 переможців Регіонального конкурсу читців-декламаторів поезій Шевченка (УДПУ ім.Тичини).
2018-2019 навчальний рік.
Театральний колектив «Мальва» – ІІ місце в обласному фестивалі-конкурсі дитячої художньої творчості «Мистецький дивокрай Черкащини».
Літературна студія «Стежина»:
5 переможців Регіональний конкурс читців-декламаторів творчості Шевченка серед учнівської студентської молоді (УДПУ ім.Тичини). |