Вівторок, 19.03.2024, 04:06

Питний режим

Рекомендації МОН України щодо організації питного режиму:

Для організації оптимального питного режиму потрібно забезпечити водою дітей за індивідуальною потребою.

Загальні рекомендації щодо питного режиму для школярів:

• діти 6-8 років: 5 склянок на добу
  • діти 9 -13 років: 7-8 склянок на добу
  •  14 і більше: від 8 до 11 склянок на добу

До речі, денну норму води дитина може отримати не тільки споживаючи воду, але і з харчових продуктів.

У шкільних їдальнях має бути організований доступ до питної води.

• Кип’ячену воду дають після охолодження до кімнатної температури.
  • Воду зберігають у добре вимитому посуді, закритому кришкою. Для цього можуть бути використані чайники і бачки з нержавіючої сталі з кришками.
    Термін зберігання охолодженої кип’яченої води 6 годин. Ємкості для зберігання кип’яченої води миють в кінці кожного робочого дня.
  • Для пиття води можуть бути використані одноразові стакани, фарфорові чашки та скляні стакани. Якщо для пиття води використовуються одноразові стакани, то передбачають ємність для використаних стаканів.
  • Якщо для пиття води використовують фарфоровий або скляний посуд, то його виставляють на рознос, промаркований для чистих стаканів. Біля нього розміщують рознос для збору використаних стаканів.
  • За організацію питного режиму на харчоблоці відповідає завідуюча виробництвом їдальні.
  • За дотримання правил питного режиму на перерві відповідає черговий вчитель.

Джерело: https://mon.gov.ua/ua/osvita/zagalna-serednya-osvita/shkilne-harchuvannya/rekomendaciyi-shodo-organizaciyi-pitnogo-rezhimu

«  Березень 2024  »