Вівторок, 19.03.2024, 04:37

Система оцінювання результатів навчання у закладі освіти

Оцінювання навчальних досягнень здобувачів освіти  1-4 класів

Про формувальне оцінювання учнів 1 класу: переглянути

Оцінювання навчальних досягнень здобувачів освіти 1-2 класів НУШ

Методичні рекомендації щодо оцінювання результатів навчання учнів 3 - 4 класів НУШ  (наказ МОН №1146 від 16.09.2020)

Орієнтовні вимоги до оцінювання результатів навчання учнів 3 - 4 класів НУШ   (Додаток 1 до наказу№1146 від 16.09.2020)

Оцінювання навчальних досягнень учнів 4 класів

Критерії оцінювання навчальних досягнень учнів 4 класів

Методичні рекомендації щодо оцінювання навчальних досягнень учнів 1 класу (наказ МОН № 924 від 20.08.2018)

Методичні рекомендації щодо оцінювання навчальних досягнень учнів 2 класу (наказ МОН № 1154 від 27.08.2019)

Рівневе оцінювання результатів навчання учнів 3-4 класів НУШ

Критерії оцінювання навчальних досягнень учнів 5-11 класів

Оцінювання навчальних досягнень учнів основної школи здійснюється за 12-бальною шкалою (відповідно до наказу МОН України від 21.08.2013 № 1222 «Про затвердження орієнтовних вимог оцінювання навчальних досягнень учнів із базових дисциплін у системі загальної середньої освіти»).

Відповідно до ступеня оволодіння знаннями і способами діяльності виокремлюються чотири рівні навчальних досягнень учнів: початковий, середній, достатній, високий.

Оцінювання здійснюється у процесі повсякденного вивчення результатів навчальної роботи учнів, а також за результатами перевірки навчальних досягнень учнів: усної (індивідуальне, групове, фронтальне опитування), письмової (самостійна робота, контрольна робота, тематична контрольна робота, тестування, та ін.).

Оцінювання навчальних досягнень учнів старшої школи здійснюється за 12-бальною системою(шкалою), відповідно до наказу МОН України від 13.04.2011 № 329 «Про затвердження Критеріїв оцінювання навчальних досягнень учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти».

Оцінювання освітньої діяльності учнів 3-4-х класів НУШ: у МОН надали роз’яснення

Середня оцінка за тематичне, семестрове та річне оцінювання не виводиться.

Під час онлайн-конференції Міністерства освіти і науки автори методичних рекомендацій надали роз’яснення щодо основних підходів та вимог до оцінювання результатів навчання учнів третіх та четвертих класів Нової української школи.

Рекомендації затверджені відповідним наказом МОН № 1146 від 16.09.2020.

1. Підсумкове оцінювання (тематичне, семестрове і річне) у 3-х та 4-х класах здійснюється за рівневою шкалою, а його результати позначаються словами або відповідними літерами: «початковий (П)», «середній (С)», «достатній (Д)», «високий (В)» – однак тільки для 3-4 класів.

2. Тематичне оцінювання. Роботи виконуються у зошитах для діагностичних робіт або на окремих аркушах, бланках. Кількість, форми та види оцінювання, зміст завдань діагностичних робіт добираються самостійно учителем з урахуванням особливостей учнів, а їхні результати не фіксуються у класному журналі та(або) щоденнику.

Середня оцінка за тематичне, семестрове та річне оцінювання не виводиться.

3. Семестрове і річне оцінювання. У журнал та свідоцтво досягнень виставляється рівень за кожен результат навчання з навчальних предметів/інтегрованих курсів наприкінці кожного навчального семестру (триместру) та навчального року.

Річним оцінюванням є результати навчання учнів за останній семестр (триместр).

4. Результати ДПА виставляються після річного оцінювання.

5. У друкованому класному журналі не заповнюється розділ «зведений облік навчальних досягнень учнів».

6. У класному журналі для 1-2 класів не потрібно виокремлювати спеціальні графи для підсумкового оцінювання (наприклад, «І семестр») і окремих видів перевірок (наприклад, «Тема», «Зошит»), та, відповідно, записувати «Зар.» (зараховано).

7. Копія свідоцтва досягнень зберігається в особовій справі учня (учениці) у закладі освіти, розділ «Характеристика навчальних досягнень учня (учениці) в 1 класі» особової справи не заповнюється

«  Березень 2024  »