Середа, 18.10.2017, 02:03

Шкільні символи

Школа – це наша маленька республіка,

яка, як і кожна держава, має свій герб, гімн і прапор

ГербПрапор

Затверджений: листопад. 2010 р.
Автор – випускник школи 2001 року

Фещук Сергій Олександрович

Затверджений: листопад. 2010 р.
Автор – випускник школи 1975 року

Передрій Микола Архипович

Перед вами герб Христинівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2. Основними на ньому є два кольори: зелений і синій.

Зелений символізує  знання. Синій колір втілює гармонію, надію та духовність. Розташована у центрі на синьому фоні розкрита книга є символом отримання знань. Книгу освітлює сонце. Сонце з широким промінням символізує  життя, добро, ідеал, до якого прагне дитина.  Під зображенням книги – червона стрічка з номером школи. Це надає гербові урочистості.

Прапор школи поєднує жовтий, синій і малиновий  кольори, що символізують:

жовтий - символ тепла, безмежного щастя, сонячної  радості, домашнього затишку для кожного у великій шкільній родині;
синій - асоціюється з морем знань, на хвилях якого пливе шкільний корабель, щоб безперервно відкривати вічні істини, це знак довір'я і благородних помислів;
малиновий – колір спадщини від минулих поколінь, козацької слави.

Гімн

Сл. Машківської Н.І.                     Муз. Семко В.В.

Рідна школа - храм науки,
Всі учні - дружная сім'я.
Знання одержуєм глибокі
У рідній школі №2.

Приспів:
На зустріч в школу завітаєм
Чи то із міста, чи з села.
Прилинем здалека і зблизька,
Ти, школо, крила нам дала.

Своя у кожного стежина,
Своя у кожного зоря,
Та, школо, ти для нас єдина,
Ми всі - нащадки Кобзаря.

Приспів.

Коли покличуть нас дороги,
В життя доросле ми підем.
Учителям даємо слово:
«Ми, рідні, вас не підведем!».

Приспів.

про символіку Христинівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2

Дане ПОЛОЖЕННЯ про символіку Христинівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 (далі - Положення) визначає символи Христинівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2, їх опис і порядок використання.

1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.1. Символи Христинівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 складаються із Герба школи, Гімну школи  і Прапора  школи.

1.2. Метою використання державних шкільних символів Герба школи, Гімну школи  і Прапора  школи у навчально-виховному процесі є:

формування почуття свідомого громадянина України, здатного захищати її незалежність, готового взяти на себе відповідальність за добробут і безпеку своєї родини, народу.

виховання у членів шкільного колективу  почуття  патріотизму, національної свідомості, належності до рідної землі та свого народу, політичної та правової культури, гордості за приналежність до навчального закладу, що має славну історію та традиції.

2. ГЕРБ ШКОЛИ

2.1. Герб Христинівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 (далі — Герб) є офіційним символом школи, її гідності.

2.2.  Основними на ньому є два кольори : зелений і синій. Зелений символізує - знання. Синій колір - втілює гармонію, надію та духовність. Розташована у центрі на синьому фоні розкрита книга є символом отримання знань. Книгу освітлює сонце.  Сонце з широким промінням – символізує  життя, добро, ідеал, до якого прагне дитина.  Під зображенням книги – червона стрічка з номером школи. Це надає гербові урочистості.

2.3. Зображення Герба може бути розміщеним:

б) у фойє школи;
в) у кабінетах школи, у класних куточках;
г) у шкільній газеті.

Допускається використання зображення Герба в якості святкового оформлення шкільних заходів.

3. ПРАПОР ШКОЛИ

3.1.   Прапор   Христинівської ЗОШ №  2 - це офіційний   символ   школи.

Прапор школи поєднує жовтий, малиновий і синій кольори, що символізують:

жовтий - то символ тепла, безмежного щастя, сонячної радості, домашнього затишку для кожного у великій шкільній родині;
малиновий -
синій - асоціюється з морем знань, на хвилях якого пливе шкільний корабель, щоб безперервно відкривати вічні істини.

Це знак довір'я і благородних помислів.

Відношення ширини Прапора до довжини  -  2:3.

При відтворенні Прапора повинна бути забезпечена його відповідність оригіналу.

Допускається відтворення прапора різних розмірів, з дотриманням встановлених пропорцій , їх різних розмірів, а також у вигляді вимпелів.

3.2.  Прапор встановлений постійно в кабінеті директора навчального закладу.

3.3. Прапор (або його зображення) може використовуватися  (підніматися, вивішуватися, встановлюватися, бути розміщеним ):

а) в приміщенні школи - при проведенні   церемоній і заходів;
б) на офіційних документах закладу (друкованих виданнях, грамотах, пам’ятних знаках тощо);
в) у шкільній газеті.

3.4. Якщо Прапор розміщується поряд з Державним прапором України, він повинен бути розміщеним праворуч від нього (якщо стояти до нього лицем).

У випадку одночасного розміщення вищевказаних прапорів повинні дотримуватися такі правила:

а) розмір Прапора школи не може бути більших розмірів за Державний прапор України ;
б) висота підйому не може бути вища висоти підйому Державного прапора України.

3.5. При виготовленні Прапора повинно бути забезпечена кольорова і пропорційна відповідність опису і еталонному зображенню Прапора,

встановленому даним Положенням.

4. ГІМН ШКОЛИ

4.1. Гімн школи є невід'ємною частиною шкільної символіки,яка відтворює індивідуальність навчального закладу.

Шкільний гімн звучить під час державних, національних , шкільних урочистих заходів та свят. Його виконання здійснюється після внесення шкільного прапора. При  виконанні шкільного гімну всі присутні стоять струнко з рівнянням на прапор.

4.2. Гімн виконується в особливо урочистих випадках: на святкових лінійках, на змаганнях.

«  Жовтень 2017  »