П`ятниця, 26.04.2024, 19:24

Головна » 2020 » Січень » 24 » 13.01.-17.01.2020 Тиждень національних традицій
13.01.-17.01.2020 Тиждень національних традицій

Ось і закінчилися новорічна казка і ми знову занурюємося у вир шкільних подій, сповнений дитячим сміхом та гамом, гучними перервами та плідною працею на уроках. Недаремно перший тиждень після новорічних канікул, зустрів наших учнів під гаслом: «Цінуй, бережи, пам’ятай традиції рідного краю». Сьогодні ми повертаємося до забутого, відроджуючи національні традиції, самобутність духу нашого народу. З 13 по 17 січня пройшов тиждень національних традицій.

Понеділок розпочався з відтворення одного з дійств Різдвяного циклу – Щедрування. Всім відомо, що 13 січня українці традиційно святкують Щедрий вечір або, як його ще називають в народі – свято Меланки. Наші учні не забули про головні атрибути свята Меланку, Козу, а також про хороший настрій і милозвучну щедрівку. Цим самим вони привітали міського голову – Наконечного М. М. та голову районної ради Бордуна А. В. та всіх працівників.

14 січня – День Василя або Старий Новий рік. Саме Василя Великого вважали покровителем землеробства, і саме тому цього дня основним обрядом було засівання осель збіжжям. Хлопчики 1-4 класу прийняли участь у конкурсі на краще засівання «Сію, вію, посіваю». А дівчатка в свою чергу долучилися до конкурсу – «Щедрівонька щедрувала». Підгородецька Н. Ю. підготувала для учнів 4-В класу проект «Кращий знавець свят зимового циклу» і переконалася, що діти такого ще досить юного віку, знаються на традиціях зимових свят. На уроці української літератури учні 7-А класу разом із вчителем – Жучковою О. Г. провели годину спілкування «Духовна криниця українських традицій».

15 січня у шкільній бібліотеці відбувся огляд книжково-ілюстративної виставки «Магія зимових свят» за участю учнів 5-Б класу, разом із вчителем української мови та літератури – Раманюк. І. В.

Тиждень закінчився не менш яскраво, 17 січня - День дітей-винахідників. Серед учнів нашої школи виявилося багато охочих, поділитися з шкільними друзями та оточуючими своїми маленькими відкриттями та представити свої роботи. Зокрема учень 5-А класу – Шевченко Арсеній презентував дерев’яну машину (виготовлену на уроках трудового навчання) із самостійно влаштованим двигуном, який призводить в дію даний виріб. Мазурець Ярослава – учениця 5-М класу, показала всім дослід з водою, яка «не розливається». Учні 8-А класу разом із класним керівником, а разом із тим вчителем географії – Усатюк О. Я., представили цікаву та оригінальну модель вулкану та гейзера.

Переглядів: 271 | Додав: ludmila | Рейтинг: 0.0/0

«  Січень 2020  »