П`ятниця, 26.04.2024, 06:41

Головна » 2022 » Листопад » 22 » 22.11.22 Підсумки Декади української мови
22.11.22 Підсумки Декади української мови

Уже традиційно у перші тижні листопада в ОЗО «Христинівський ліцей» урочисто проходить Декада  української мови, приурочений до Дня української писемності та мови, який всі українці світу відзначають 9 листопада.  З 7 по 18 листопада 2022 року в школі  та Івангородській і Сичівській філіях відбулись найрізноманітніші заходи з нагоди Дня писемності. Це і конкурси, й виставки, і змагання, а також цікаві уроки про скарби рідного слова, класні години тощо. Учні мали змогу поринути у багатющий світ краси української мови, вшанувати пам'ять  видатних діячів нашого народу, завдяки яким вона сьогодні у нас є.  Декада розпочалася виставкою художньої літератури «Мова барвиста, мова багата, рідна і тепла, як батьківська хата», яку підготувала бібліотекар школи Граєвська Л.Я., крім того у блозі "Бібліокруїз" презентовано віртуальну виставку: "Словники української мови".

На початку тижня учителі української мови та початкових класів ознайомили усіх учнів з основними заходами, оголосили конкурсні програми, а також розповіли про значення рідної мови в житті людини.

В усіх класах відбулися виховні години  про П.Яцика як мецената і засновника  міжнародного конкурсу української мови, під час якої учні дізналися про історію виникнення свята – Дня української писемності та мови, про життя та діяльність Нестора Літописця, про сучасний стан української мови.   Про історію цього свята учні 6-Б класу дізналися, переглядаючи слайди презентації. До Дня української мови та писемності шестикласникам була також продемонстрована підбірка футажів «Яка наша мова» з колоритних українських слів, що характеризують нашу солов’їну, які варто знати кожному українцеві. Також учні 6-Б класу давали свої відповіді в онлайн-грі «Солов’їне шоу». А учні 6-А створили відеоролик «Українська мова – серце наше». Учні 9-Б класу переглянули відеопрезентацію, присвячену поетичним рядкам про Україну та мову. «Чужу мову можна вивчити за шість років, а свою треба вчити все життя», - сказав колись Франсуа Вольтер і, без сумніву, ця думка є дуже актуальною. Для того, щоб більше дізнатися про рідну мову, було запропоновано учням 8-М  класу підібрати синоніми «Говори українською! Бо ворог не може».А учні  7-В створили експлейнер (пояснювальний відеоролик) про історію і особливість української мови. Учні 7-Б провели пізнавальну годину спілкування «Рідна мова – код нації», а також перевірили свої знання у вікторині «Ми знаємо рідну мову».  У 7-А діти дізналися про цікаві факти про українську мову та переглянули відеоролик «10 заборон української мови». Учні 9 класів здійснили віртуальну мандрівку у минуле «Екскурс у Древній Київ. Нестор Літописець» та провели фотоквест до Дня української писемності та мови.  Традиційно в цей день учні та працівники ліцею писали Радіодиктант національної єдності, а кращі знавці мови 3-11 класів взяли участь у шкільному етапі ХХІІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені П.Яцика в умовах наших реалій дистанційно. Також у заходах декади української мови та писемності активну участь взяли учні початкових класів, зокрема, було проведено виховні години «9 листопада – День української писемності та мови» , «Ой, яка чудова українська мова!», «Без мови – немає нації», конкурс читців – декламаторів ‘’З Україною в серці’’, мовне лото «День української писемності та мови» та багато інших цікавих і пізнавальних заходів.  З 07 по 18 листопада 2022 року в Сичівській філії ОЗО «Христинівський ліцей» пройшли заходи, присвячені Дню української писемності та мови і вшануванню пам’яті Нестора Літописця. Цього року програма предметного тижня була, як завжди, досить насиченою. Учні та вчителі філії долучилися до написання Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності. З учнями 5-7 класів проведено «Змагання юних словесників». Захід покликаний виховувати в учнів любов і повагу до рідної мови, культури, історії України. Відбулися змагання з найкращого прочитання поезій та цікавих конкурсів, розгадування ребусів та кросвордів. Справжні українці, шанувальники мови, знавці рідного слова продемонстрували власні знання та вміння під час змагання у «Мовній вікторині» для учнів 5-9 класів. Було сформовано дві команди «Мовознавці» та «Філологи». Вікторина проходила 5 турами «Конверт», «Бліц-опитування», «Шифрувальник», «Ллється пісня», «Народ скаже як зав’яже». Переможці були нагороджені медалями «Лицарі української мови».  Для учнів 1-4 класів класні керівники підготували цікавий мовно-літературний КВК, та філологічну гру «У казковому світі мови». Учні мали змогу поринути у багатющий світ краси і принад рідної української мови, вшанувати пам’ять про видатних діячів нашого народу, завдяки яким вона сьогодні у нас є.  На завершення декади присвяченої Дню української писемності та мови з учнями 2-9 класів провели квест-гру «Рідна мова – скарб безцінний». Подорожували наші учні від станції до станції, а назви їх незвичайні і загадкові: «Таємниця імені», «Народна мудрість», «Поетична», «Розважальна», «Творча», «Пісенна». Родзинкою заходу стало декламування «Молитви до мови» К. Мотрич ученицею 3 класу Курницькою Катериною.

Завершилася предметна декада, а любов до рідної мови залишається на все життя. Уся шкільна родина переконана, що відзначення Дня української писемності та мови гуртує всіх українців на шляху відродження духовності, зміцнення державності, формування громадського світогляду, адже кожен народ відбудеться лише тоді, коли усвідомить себе у рідному слові. Таким чином, предметна декада до  Дня української писемності і мови була проведена якісно та змістовно.

Переглядів: 90 | Додав: ludmila | Рейтинг: 0.0/0

«  Листопад 2022  »